سامانه خودکارسازی عملیات مراکز داده CoreFlow

 

امروزه سازمان ها به دلیل تهدیدات ناشی از رقابت و یا فشار حاصل از درخواست های مشتریان، مجبور هستند کیفیت و سرعت ارائه خدمات را متناسب با تقاضای مشتریان افزایش دهند. بدین منظور جهت کسب موفقیت، سازمان ها باید هوشیارتر بوده و بر ایجاد یک تجربه خوب برای مشتری تمرکز داشته باشند. این تمرکز در بسیاری از موارد ایجاب می نماید که سازمان ها نسبت به ارتقاء فرآیندها، فرهنگ و فناوری اقدام نمایند. این اقدمات اصلاحی عموما نیاز به بهینه سازی دقیق دارد؛ که معمولا به عنوان یک تحول فناورانه شناخته می شود. در این تحول ضروری است که اطمینان حاصل شود تمام برنامه های کاربردی و سرویس های عملیاتی به سرعت در اختیار کارشناسان و مشتریان قرار گرفته، به صورت مطلوب ارائه خدمت نموده و دارای دسترسی بالا و امن هستند. سازمان ها برای ایجاد این تحول نیاز به فن آوری هایی دارند که از قابلیت های تعریف شده توسط نرم افزارهای موجود در سازمان استفاده کرده، اما تا حد امکان از پیچیدگی و رویه های دستی بدور باشند. عموما سازمان ها و بخصوص بخش های فناوری اطلاعات و ارتباطات، در انجام وظایف و کارکردهای خود به چند دسته تقسیم می شوند:

coreFlow
coreFlow

  سازمان های فرد محور: در این سازمان ها وظایف و کارکردها بر اساس تشخیص افراد انجام گردیده و عموما رویه های مستند شده ای وجود ندارند.

  سازمان های فرایند محور: در این سازمان ها تلاش های مناسبی برای تدوین، بهینه سازی و اجرای فرایندها صورت گرفته و این فرایندها در قالب متون تشریحی یا دیاگرام های گرافیکی مستند می گردند. اجرای این فرایندها توسط افراد صورت گرفته و حسن اجرا نیز توسط افراد دیگری نظارت می شوند.

  سازمان های بالغ: در این سازمان ها، تا حد زیادی از تاثیر افراد در اجرای فرایندها کاسته شده و عملیات در سازمان بصورت خودکار و با استفاده از تجهیزات صورت می گیرد. در این سازمان ها عمدتا افراد برای ایجاد و یا بهینه سازی فرایندهای خودکار بکار گرفته می شوند. این دانش نگاری از علم و تخصص افراد برای ایجاد فرایندهای خودکار، سبب تربیت کارشناسان متخصص و در عین حال کاهش نیاز به افراد به واسطه اجرای خودکار فرایندها می گردد. آنچه در سازمان های بالغ بسیار مهم و حیاتی است بکارگیری ابزار (های) مناسب، پیشرفته و کارا برای اجرای خودکار فرایندهای مختلف سازمان است. این ابزار(ها) در عین اینکه سبب مستند شدن کلیه رویه های سازمان می گردند، به واسطه کاهش دخالت انسانی در انجام امور، کیفیت اجرای وظایف را نیز به شدت افزایش داده و سبب کاهش خطاهای انسانی می گردند.

ability
قابلیت های CoreFlow

CoreFlow ابزاری است که می تواند نقش یک سیستم کارا، قابل اعتماد و امن را برای اجرای خودکار کلیه فرایندهای سازمانی بر عهده بگیرد.با سامانه CoreFlow می توانید با استفاده از یک رابط گرافیکی راه حل های مطمئن ، انعطاف پذیر و کارآمد در محیط سازمان خود، فراهم نمایید. با استفاده از CoreFlow، قادر خواهید بود:

  کلیه امور و وظایف مرکز داده خود را بدون در نظر گرفتن برند و نوع سخت افزار و پلت فرم انجام دهید.

   از بهترین شیوه های استاندارد برای بهبود بهره وری عملیاتی استفاده کنید.

   بدون نیاز به آشنایی با روش های مختلف مدیریت یا بکارگیری تجهیزات مختلف، همه آنها را بصورت متمرکز مدیریت نمائید.

tik
ویژگی های CoreFlow

   توانایی ساخت و اجرای سیاست های سازمان در کل شبکه و مرکز داده آن

   توانایی ارتباط با بیش از 90 تجهیز مختلف به منظور مدیریت و اجرای Activity های آنها

  توانایی مدیریت همزمان تجهیزات و برنامه ها در لایه های فیزیکی و مجازی

  یکپارچگی کامل با سامانه های CoreLog و CoreView به منظور شروع یک فرایند بر اساس بروز یک رخداد امنیتی یا مانیتورینگی

ability
معماری CoreFlow

CoreFlow دارای یک معماری خلاقانه برای خودکار سازی مدیریت تجهیزات و ایجاد Orchestration بین تجهیزات مختلف در سازمان است که چرخه عمر خدمات را به وسیله یک چارچوب عملیاتی مستمر به صورت ساده بهینه سازی کرده و به آن سرعت می بخشد. این سامانه توانایی بکارگیری توسط تیم های شبکه، امنیت، مجازی سازی و برنامه های کاربردی را داشته و در عین حال می تواند کلیه فرایندها مشترک بین این تیم ها را هماهنگ نماید.