قابلیت های سامانه پایش هوشمند چند بعدی سرویس ها - کورویو CoreView

 

  مانیتورینگ شبکه

CoreView امکان نظارت بر شبکه و کلیه تجهیزات آن را به منظور شناسایی بلادرنگ خطاها فراهم می سازد. با CoreView نیازی به ابزارهای Third Party به منظور اشکال زدایی وجود ندارد. همه آنچه برای نظارت بر عملکرد و جلوگیری از Downtime لازم است در CoreView تجمیع شده است. به عنوان یک سامانه مانیتورینگ قدرتمند، CoreView از تجهیزات با برندهای مختلف پشتیبانی نموده و با توجه به ساختار شبکه، صرف نظر از اندازه آن، کاملا مقیاس پذیر است. این ابزار با کشف، اسکن و مدیریت آدرس های IP در یک شبکه سازمانی و همچنین با اسکن و کشف تمام پورت های سوئیچ که به دستگاه ها متصل شده اند، دستگاه ها و تجهیزات سازمان را به موقعیت فیزیکی آنها map می نماید.

 behinpishro-coreview-capability-network-monitoring
 behin pishro behin rahkar coreview infographic 02
  مدیریت پیکربندی

CoreView تنظیمات شبکه را مانیتور کرده و به واسطه آن می تواند بر تغییرات تنظیمات شبکه نظارت نماید. همچنین پیکربندی کلیه پورت ها در تجهیزات سوئیچ و روتر از جمله مواردی است که پایش لحظه ای بر روی آنها انجام می شود.

  تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه

ابزار Traffic Analyzer در CoreView، یک ابزار کامل برای تجزیه و تحلیل ترافیک است. از این ابزار به منظور استفاده موثرتر از فناوری های Flow در جهت ایجاد یک دید کامل و لحظه ای از کارایی شبکه استفاده می شود. این ابزار از طیف گسترده ای از جریان ها مانند NetFlow، sFlow، jFlow، IPFIX و غیره پشتیبانی می کند. به طور مثال CoreView با جمع آوری اطلاعات دستگاه ها، برنامه ها و همچنین کاربران، نحوه استفاده از پهنای باند را به تفکیک هر کدام مشخص نموده و امکان تعیین اینکه چه کاربرانی بیشترین استفاده از پهنای باند را دارند فراهم می سازد. با این اطلاعات می توان خط مشی های مناسب جهت بهبود QoS مناسب و یا افزایش پهنای باند را تنظیم نمود. همچنین ابزار تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه در CoreView راهکاری است که گزارشات جامع و تجزیه و تحلیل های مناسبی از اینکه چه کسانی در حال استفاده از پهنای باند شبکه هستند و یا بیشترین استفاده از پهنای باند برای چه کاری استفاده می شود را فراهم می آورد. این امکان سبب می شود تا با سرعت بیشتری بتوان Tshoot کرده و علت کاهش سرعت شبکه را تشخیص داد. همچنین با استفاده از آن می توان میزان Qos شبکه، SLA issue، و غیره را مشخص نمود. CoreView همچنین از تکنولوژی های سیسکو نیز پشتیبانی کرده و سازگار با آنها می باشد (NetFlow، IP SLA، WAAS و Medianet).

 behin pishro behin rahkar coreview infographic 03
 behin pishro behin rahkar coreview infographic 04
  مانیتورینگ سرورها

CoreView، سرورهای فیزیکی مانند ویندوز، لینوکس و VMها را (به صورت نامحدود) و همچنین Data Storeهای VMware، Hyper-V و XenServer را مانیتور می نماید. این مانیتورینگ بر اساس معیارهای مختلفی از قبیل عملکرد پردازنده، حافظه و استفاده از دیسک، استفاده از شبکه، I/O دیسک و مبادله حافظه صورت می گیرد. در CoreView لیستی از VMهای بیکار و قدیمی نشان داده می شود تا از گسترش بی رویه VMها جلوگیری شود. همچنین به صورت بلادرنگ نقشه های مجازی ارتباطات میان میزبان ها، خوشه ها و VMها را نشان می دهد. این ماژول سامانه همچنین می تواند عملکرد اپلیکیشن ها و وب سرویس‏ها را از نقاط انتهایی، پایش نماید.

  نظارت بر برنامه های کاربردی

CoreView امکان دیسکاوری سرورها، پایگاه های داده، زیرساخت های ابری، سرویس های وب و مواردی از این نوع را داشته و سپس آن ها را برای دسترسی، عملکرد و سلامت مانیتور می کند. با CoreView می توان از در دسترس بودن و عملکرد بالا برای سرورهای پایگاه داده بحرانی و شناسایی سریع گلوگاه ها (شناسایی سریع علت ها) و پیشگیری از مشکلات قبل از اینکه کاربران نهایی را تحت تاثیر قرار دهند، مطمئن شد.

 behin pishro behin rahkar coreview infographic 05
 behin pishro behin rahkar coreview infographic 06
  مانیتورینگ دستگاه های ذخیره سازی

CoreView به واسطه پایش متمرکز و همه جانبه تجهیزات ذخیره سازی سبب ایجاد یک دید روشن و رو به افزایش از عملکرد این تجهیزات نظیر storage arrays، سوئیچ های Fabric، tape library ها، tape drivers و کارت های HBA می گردد. این پایش جامع سبب می شود مانیتورینگ کلیه شاخص های کارایی نظیر IOPS، خواندن و نوشتن و پیکربندی cache فراهم شود. CoreView از تجهیزات تولید شده توسط شرکت های پیشرو مانند EMC، HP، Hitachi، IBM، Promise، Fibrenetix، Cisco، Brocade، Dell، ADIC، SUN، QLogic، Emulex، JNI پشتیبانی می نماید.

  نظارت بر کاربر نهایی

پلاگین پایش اپلیکیشن ها در CoreView موجب می شود تا بتوان عملکرد سیستم های حیاتی کسب و کار مانند DNS، LDAP و Mail را از دفاتر شعب و یا مکان های واقعی مشتری پایش نمود. این امر سبب می شود تا بتوان سریع تر متوجه شد که آیا خطا در مرکز داده اتفاق افتاده است یا در مکان دیگری.

 behin pishro behin rahkar coreview infographic 07
 behin pishro behin rahkar coreview infographic
  داشبورد های گرافیکی
با داشبوردهای CoreView می توان عملکرد IT را در یک نگاه مشاهده کرد. همچنین می توان داشبوردهایی را ایجاد و آن ها را با توجه به نیازهای سازمان سفارشی نمود، تا اطلاعات مورد نیاز خود را نمایش دهد. این داشبوردها را می توان برای استفاده در NOC سازمان و عملیات پایش IT بصورت 24 ساعته، در 7 روز هفته استفاده نمود.